Činnosti a úkoly pro děti – 4 týden – Jak se rodí Velikonoce

TÉMA- JAK SE RODÍ VELIKONOCE

Velikonoce nám už za chvíli ťukají na dveře, a tak Vám nabízíme pár velikonočních činností a aktivit, které můžete s dětmi doma vyzkoušet.

PTAČÍ TANEČEK – S dětmi si můžete zatancovat ptačí taneček pro radost 🙂

ZÁBAVNÁ PÍSNIČKA- VAJÍČKA

S dětmi si můžete naučit zábavnou veselou písničku o vajíčkách.

POHYBOVÉ HRY :

PH– „Závody s vajíčkem“ – přenášení vajíčka na lžíci (můžete doma nebo na hřišti vytvořit dítěti vlastní dráhu, kterou musí projít)

PH „Kvočna hledá kuřátko“ – Dítě chodí v prostoru pokojíčku nebo hřiště, pohybem reaguje na rytmus hudby (CD, klavír, bubínek), když hudba přestane hrát, dítě hledá svého kamaráda( kvočna, kuře)

Velikonoční Kimova hra – na rozprostřený šátek dáte věci k Velikonocům  (kraslice, bílé vajíčko, řehtačka, zvon, pomlázka, vrbový proutek, loutka kuřete, forma na pečení beránka …).  Dítě si vše prohlédne a pak určí, co k Velikonocům patří a co ne. Obměna – předměty jsou přikryty šátkem, odeberete jednu věc a děti hádají, co zmizelo.

Naučte se s dětmi pomocí básničky namalovat zajíčka:

PRACOVNÍ LISTY:

Velikonoční kraslice si krásně barevně nazdob. Celý obrázek vymaluj.

Vajíčka vystříhej, barevně nazdob a nalep do košíčku. Pokud budeš šikovný můžeš vajíčka spočítat.

Uhádni hádanku, která se ukrývá v pracovním listu, poté žlutou pastelkou obtáhni slepičky (ovály).

BÁSNIČKA :

VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ :

Prstovými nebo temperovými barvami obtisk prstíků a celé dlaně.

Na závěr se můžete po všech aktivitách a činnostech krásně protáhnout :

Jóga pro děti – semínko